Soma Katliamı'nın 33. Ayında Kadıköy'de Duruşmaya Çağrı...

Sosyal Haklar Derneği (SHD)tarafından her ayın 13'ünde yapılan "Soma'yı Unutma Unutturma " eylemi dün akşam Kadıköy Altıyol'da yapıldı. 
 
Eylemde basın açıklamasını Avukat Akçay Taşçı okudu. "Son olsun katliamlar ülkesinde yaşamak istemiyoruz" diyen Taşçı, "Türkiye tarihinin en büyük iş cinayeti olan Soma maden katliamını unutturmamak ve yeni iş cinayetlerine engel olmak için her ayın 13'ünde olduğu gibi bu yılın ilk ayında da sokakta olduklarını belirtti. 
 
Soma'da mücadele veren madenci ailelerine İstanbul'dan ses, güç ve destek vermek için bu eylemi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Taşçı, "Yurttaşlarımız çalışırken göz göre göre ölmesinler, iş cinayetleri son bulsun diye buradayız. İnsanca, güvenceli ve güvenli yaşamı savunmak için buradayız" dedi. 
 
Taşçı konuşmasını "Soma'da aylardır yürüttüğümüz hukuk mücadelemiz artık sonlarına yaklaşıyor, umutlu olmak istiyoruz… Umudu yeşertmek istiyoruz… İçinde bulunduğumuz ay 23 Ocak'ta davanın en kritik duruşmaları olacak, tüm duyarlı kamuoyunu Soma'ya, Soma'ya dikkate çağırıyoruz buradan; Soma davası Türkiye davasıdır. Çünkü bu sosyal cinayet düzeninde tüm yurttaşlar benzer tehlike ve risklerle karşı karşıyadır, buna engel olacak olansa mücadelemizdir" diyerek tamamladı. 
 
Basın açıklaması 23 Ocak’ta Manisa’nın Akhisar ilçesinde görülecek olan duruşmaya katılma çağrısı ile bitirildi.