Rammar’da iş kazası sonucu felç oldu: Malulen emekli edelim konu kapansın

Rammar marketler zincirinde çalışan Hüseyin Aydemir adlı işçi işyerinde geçirdiği kaza sonucu vücudunun sağ tarafı felç oldu. Ayı zamanda konuşma kaybı yaşayan işçi beyin tramvası kaynaklı epilepsi hastası oldu.

Olay 10 Şubat günü Rammar marketler zinciri Fikirtepe şubesinde gerçekleşti. Mağaza müdürünün talebi üzerine Aydemir, depo olarak kullanılan asma tavandan düşen eşyaları toparlamakla görevlendirildi. Yaklaşık 3 metre yükseklikte koruma demirleri olmayan asma katta çıkan Aydemir, kafasının üzerine düştü.

Boynunda kırıklar oluşan Aydemir, ambulans ile Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastenesi Beyin Cerrahisi Bölümü’nde ameliyata alındı. Kafatasında kırık, beyin kanaması, akciğerinde büyük bir zedelenme, sağ ön kol kırığı konuşma yetisi kaybı, beyin tramvasından kaynaklı epilepsi oluşan Aydemir’in sağ vücudu felç oldu 17 gün yoğun bakımda kalan Aydemir, 2 hafta sonunda taburcu edildi.

Malulen emekli edelim
İş sağlığı hiçe sayılarak iş güvenliği olmadan depoda çalıştırılan işçinin ailesine şirket yetkilileri malulen emekli olana kadar ödeme yapacaklarını söyleyerek olayı kapatmaya çalıştı. Eşinin bakıma muhtaç olduğunu ve kendisinin de işten ayrılmak zorunda kaldığını belirten Gurbet Aydemir durumu şirket yetkililerine anlattığını yetkililerin kendisine sosyal hizmetlerden bakım parası yatacağını bu maaşla geçinebileceklerini söylediklerini belirtti.

Konu ile ilgili Sendika.Org’a konuşan Aydemir, şirket yetkililerinin konuyu kapatmak istediğini ve kendisini kale almadıklarını belirtti. Aydemir, itirazları sonucu Rammar’dan gelen yetkililerin borç taksitlerini ödeme teklifini dile getirdiğini, ancak bu teklifi de reddettiğini kaydetti.

Maddi ve manevi tazminat davası açacağını belirten Aydemir şunları söyledi:

Hiçbir şekilde mağduriyetim giderilmedi. Eşim evde felçli bir sekilde yatıyor ve ciddi derecede sağlık sorunları devam ediyor. Benim çocuklarımın psikolojisi altüst oldu. Çocuklarım hayata küstü.

Sendika.Org