FSM Hastanesi işçileri kazandı

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde işten çıkarılan ve 63 gündür hastane bahçesinde eylemde olan kadın işçiler bu sabah yapılan anlaşma Cuma günü işbaşı yapacak.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yemekhanesinde çalışmakta olan 6 kadın işçi DİSK Gıda İş Sendikası'na üye olmalarının ardından Evrensel Hazır Gıda taşeron firmasında  işten çıkarılmışlardı. 

DİSK Gıda İş Sendikası tarafından 4 kadın işçinin işlerine geri dönme mücadelesine destek amacıyla bir basın açıklaması duyurusu yapılmıştı. Sabah anlaşma sağlandığı haberi geldi.

63 Gündür hastane bahçesinde işlerine dönmek için direnişte olan 4 kadın işçi bu sabah sendika, hastane yönetimi ve firma arasında yapılan görüşmede varılan anlaşma üzerine işlerine geri dönüyor. 
İşçiler Cuma sabahı işbaşı yapacaklar. 
Basın açıklaması için gelen DİSK Gıda İş Sendikası Genel Sekreteri Seyit Aslan, Sendika İstanbul Bölge Temsilcisi İbrahim Kızılyer, yapılan görüşmede daha önceki açıklamalarında belirtilen taleplerde anlaşmaya varıldığını, işten çıkarılan işçilerin Cuma sabahı işbaşı yapacaklarını, kazanılan mücadelenin hastanede çalışan SES ve Genel İş üyeleri başta olmak üzere sağlık emekçilerinin dayanışması ve ortak mücadelesiyle kazanıldığını ifade ettiler.
İşten çıkarılan Divan Turizm işçilerinden Sedef Erdal ve Yıldız Önen de mücadele ettikleri süre boyunca sık sık FSM işçilerinin yanındaydı. 
FSM işçileri "Bize hep destek oldular en kısa zamanda onlarında sevinçli haberlerini almayı bekliyoruz." 
"Sevinçliyiz, mutluyuz, örgütlüysek güçlüyüz. Biz bunu yaşadık ve öğrendik" sözleriyle duygularını dile getirdiler.

Not: Basından kimse olmadığı için açıklaması yapılmadı.Hastane bahçesinde desteğe gelenlere sendika yöneticileri tarafından sohbet şeklinde bir açıklama yapıldı.