Tacizden kaçan kadın işçinin kolunu kestiler

Suudi Arabistan'da bir ev sahibi, taciz ve işkence nedeniyle evi terk etmek isteyen Hintli ev işçisinin kolunu kesti. Hindistan Dışişleri Bakanı, olaya tepki gösterdi ve konuyu Riyad yönetimi ile görüştüklerini söyledi.

Sağ kolunu kaybeden 58 yaşındaki Kasturi Munirathinam'ın omuriliğinin de zarar gördüğü ve hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Hindistan'da yaşayan aile, Munirartinam'ın üç aydır Suudi ev sahibi tarafından taciz ve işkenceye maruz bırakıldığını, bu durumdan şikayetçi olmasının ardından ev sahiplerinin sinirlenerek onun kolunu kestiğini söyledi. Kadının oğlu Kumar, BBC'ye yaptığı açıklamada "Telefonda bizle konuşmasına bile izin vermiyorlardı, yeterli yemek verilmiyordu, uzun saatler çalışmaya zorlanıyordu" dedi.

Suudi yetkilierden konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmezken, Hindistan Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj, Twitter hesabından "Bu kabul edilemez. Suudi yetkililerle konuyu görüşüyoruz, elçiliğimiz yaralı kadınla temasta" dedi. 

Çok sayıda Hintli işçi, çalışmak için Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerine gidiyor, krallık ve şeriat rejimleriyle yönetilen bu ülkelerde kölelik koşullarında çalıştırılıyor.