TOKİ görevlilerinin yargılandığı Torunlar davası ertelendi

Torunlar Center’da meydana gelen ve 10 işçinin yaşamını yitirdiği iş cinayetine ilişkin TOKİ görevlileri hakkında açılan davanın duruşması görüldü. Mahkeme heyeti, inşaatın denetim raporlarının defter kayıtlarının ve kontrolör olarak görevlendirilen kişilerin isim listesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

15. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen, görevleri sırasında görev gereklerine aykırı davranarak kişi mağduriyetine ve kamu zararına neden olmak ve görevlerini kötüye kullanmakla suçlanan, TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Aliseydi Karaoğlu, TOKİ 4 No’lu Uygulama Dairesi Başkanı Niyazi Özdemir, TOKİ görevlileri Ömer Caniklioğlu, Temel Emrah Bıyıklıoğlu, Zuhal Dalkılıç ve M. Rıfat Çağal’ın yargılandığı davada, sanıklar önceki savunmalarının geçerli olduğunu belirtti. 

Ailelerin avukatı Yıldız İmrek ise eksikliklerin bitirilmesini isteyerek esas hakkındaki iddiaları gerekirse daha sonra sunacaklarını söyledi.

Duruşmayı 24 Ekim’e erteleyen mahkeme, kazanın olduğu tarih son gün baz alınarak söz konusu inşaatta denetim raporlarının varsa defter kayıtlarının, sahada kontrolör olarak görevlendirilen kişilerin isim listelerinin mahkemeye bildirilmesi için TOKİ’ye yazılan yazıya cevabının beklenmesine, ayrıca akıbetinin sorulmasına karar verdi.